سرآمدان آموزشی دانشگاه خلیج فارس تجلیل شدند

تاریخ انتشار: سه شنبه 25 خرداد 1400
responsive image

روز سه شنبه 25 خردادماه 1400 از 17 نفر ازاساتید برتر آموزشی دانشگاه توسط حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی در سالن اجتماعات مجتمع فناوری مروارید معرفی و تجلیل شدند.

دکتر عبدالمجید مصلح، رئیس دانشگاه خلیج فارس، در نشست تقدیر از سرآمدان آموزشی، ضمن قدردانی و تقدیر از همکاران در حوزه آموزش که بار اصلی و حجم فعالیت های اصلی دانشگاه یعنی آموزش را به دوش می کشند گفت: با توجه به شرایط خاصی که برای دانشگاه‌ها بیش آمد توانستیم یک فعالیت رضایت‌بخش را شاهد باشیم.

 ریییس دانشگاه خلیج فارس، یادآور شد: قدردانی از برترین ها در واقع  نماد قدردانی از تمامی فعالیت‌های آموزشی اساتید و همکاران در دانشگاه است.

ایشان با اشاره به رسالت دانشگاه یعنی ارتباط با صنعت، فعالیت‌های نوآورانه و کارآفرینانه، بیان داشت: حرکت دانشگاه به سمت فناوری و نوآوری سبب شده تا ما بیش از پیش به فکر آموزش های مهارت محور و تقویت این گونه آموزشها باشیم با توجه به اهمیت موضوع دو پست مدیریت در ستاد آموزش به سمت مهارت افزایی و آموزش و فناوری در نظر گرفته شده تا آموزش های لازم و نیاز بازار و صنعت برآورده شود.

 مصلح افزود: همه ما می‌دانیم که روند بازار کار و صنعت به گونه ای است که کل نظام آموزش عالی را دچار چالش می‌کند، و بدون تردید ادامه حیات برخی از رشته‌ها به صورت جدی با چالش‌هایی مواجه خواهد شد که به دلیل محتوای عملکرد رشته، برخی از این رشته ها به زودی تعطیل خواهد شد.

رییس دانشگاه خلیج فارس، از سرآمدان اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه خواست تا ایده‌ها و برنامه های بهتری در حوزه آموزش و متناسب با نیاز بازار فرآیندهای بازار و صنعت، به گونه‌ای که شایسته پاسخگویی به نیاز صنعت باشد را ارائه و پیاده‌سازی کنند، تا به خوبی از مرحله گذار عبور کنیم و گامی در جهت اعتلا و سرافرازی دانشگاه برداریم.

در ادامه این نشست  دکتر پاکیزه، معاون آموزشی دانشگاه خلیج فارس، در خصوص چگونگی ارزیابی اساتید دانشگاه عنوان کرد، شاخص ارزیابی آموزش مجازی بازخوردی بوده است که، دانشکده ها به معاونت آموزشی ارائه کرده‌اند وی گفت: در شورای آموزشی از هر گروه دو نفر به دانشکده  معرفی شده و درکل ۱۰ درصد اعضای هیئت علمی دانشکده به شورای آموزشی معرفی  و در شورای آموزشی  ۵ درصد اول برگزیده شده اند. 

 بنابراین انتخاب سرآمدان  از طرف دانشکده ها بوده است.

وی افزود از میان مدیران گروه سه مدیر گروه و از بین معاونین دانشکده نیز یک معاون برتر معرفی شده که این افراد همه به عنوان نمادی از اعضای هیات علمی سخت کوش می باشند. لازم به ذکر است معاون آموزشی برتر دانشکده دکتر امیرعباس ایزدپناه از دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی و مدیران برتر گروه دکتر رسول بلاوی (مدیر گروه زبان و ادبیات عربی)، دکتر احمد جلمه خورشید(مدیرگروه مهندسی شیمی) و دکتر نجمه نوروزی(مدیر گروه شیمی) است.